Конкурс BOWI

Конкурс промислових МСП на краще інноваційне рішення в Індустрії 4.0

 • 60K €

  Переможцям

 • 20+

  Учасників

 • 5+

  Етапів


Взяти участь

BOWI – це про те, як DIH буде допомагати МСП

Про Конкурс


Для кого


Етапи

BOWI – це перший проект в Україні, що демонструє, як DIH-и та Центри 4.0 спроможні надавати послуги МСП у впровадженні цифрових інновацій

Київський Центр Індустрії 4.0 «КПІ» оголошує програму по відбору 20 малих та середніх підприємств (МСП) для проведення інноваційних експериментів з цифровими технологіями на виробництві. Центр 4.0 «КПІ» має статус європейського DIH (Digital Innovation Hub) й 2021 році виграв проект BOWI, який передбачає відбір 20 МСП для проведення конкурсу. 4 переможці отримають гранти в 60 тис євро на проведення експериментів з впровадження запропонованих технологій (далі – Експеримент) на своїх виробництвах.

Учасником конкурсу може бути виробниче підприємство з секторів промисловості, енергетики або інфраструктури, яке відповідає 3 критеріям

 1. Ваше підприємство відноситься до категорії «малих та середніх»  – до 250 робітників, річний дохід менше 50 млн євро
 2. У вас є ясна ідея щодо того, як технологія Індустрії 4.0 допоможе вирішити важливу виробничу проблему з метою покращення ефективності та конкурентоспроможності
 3. У випадку перемоги й підтвердження фінансування в 60 тис євро, ви готові інвестувати і свої ресурси в проведення експерименту (до 25 тис євро)

Конкурс буде проходити в 5 великих етапів

 1. Попередній відбір не менше 20 МСП (з 15.12.2021 по 25.01.2022)
 2. Підготовка вибраних МСП до написання заявок (з 15.12.2021 по 14.02.2022)
 3. Подача 20 заявок на єврокомісію (до 15.02.2022)
 4. Відбір 4 кращих заявок єврокомісією для фінансування в 60 тис євро кожна (з 01.03.2022 по 30.04.2022)
 5. Проведення інноваційних експериментів на 4 МСП (з 01.05.2022 – по 28.02.2022)

Після проведення експериментів команда Центру 4.0 допомагає МСП проаналізувати результати з метою їх масштабування на інші ділянки виробництва, а BOWI піарить результати у Європі.

В рамках проекту, команда DIH надасть наступні послуги для МСП

Навчання фахівців МСП для підготовки заявки

Консультування в процесі підготовки заявки на розгляд євро-комісії

Допомога в отриманні фінансування

Підготовка експерименту на виробництві та в аналізі результатів


Взяти участь

Переваги участі в конкурсі

Впровадження сучасної технології 4.0

Українські МСП значно відстають від європейських та від великих компаній в Україні у впровадженні Індустрії 4.0. Даний конкурс дозволяє вам «відчути смак» техно 4.0 й самим оцінити «що це дає»

Необхідні ресурси для розвитку вашого бізнесу

Ми всі знаємо, як важко виділити людей, кошти та час для реалізації ваших задумок, як непросто знайти консультантів у вузьких сферах і донести результати до клієнтів. Проєкт надає фінансову допомогу, яку не потрібно повертати, а також доступ до спеціалістів знань і технологій європейського рівня.

Зростання культури інновацій на вашому виробництві

В рамках проекту ваші фахівці пройдуть підготовку, яка значно змінить ваші уявлення про можливості цифрових технологій та їх вплив на економічні показники

Розширення ділового партнерства

Проект BOWI – це про численні контакти з фахівцями Центру 4.0 «КПІ», кращими інноваторами та розробниками 4.0 з асоціації АППАУ, а також з європейськими підприємствами вашої галузі


Взяти участь

Головні критерії вибору переможців

20 МСП, а далі і 4 переможці конкурсу відбираються по наступним критеріям

 • Інноваційність пропозиції: застосування цифрової технології для вирішення вашої проблеми є рідкісним, або першим у вашій галузі.
 • Вплив на економічні показники: проведення експерименту доказує значний ріст та покращення в ефективності роботи вашого підприємства.
 • Масштабованість: запропоноване рішення легко тиражується чи масштабується на інші ділянки виробництва, та – або інші підприємства галузі, та – або інші галузі та ринки
 • Готовність: у вас є не лише ідея як така, а чітке бачення того, як її втілити: що ви вже зробили для реалізації, які ресурси потрібні, яких спеціалістів залучати, які технології обирати і скільки часу на це потрібно (10 місяців на впровадження).

Залишились питання?
Зв’яжіться з нами!

Олександр Юрчак

Координатор проєкту від АППАУ


Зв’язатись

Олександр Степанець

Координатор проєкту


Зв’язатись

FAQ – типові питання та відповіді

Якщо я розробник чи інтегратор АСУТП-ІТ, чи можу я прийняти участь в конкурсі?

Так, ви можете. Але потрібно мати на увазі, що конкурсна комісія буде уважно вивчати ваші пропозиції щодо застосування продукту й проведення експерименту саме на вітчизняних підприємствах. Тому ми рекомендуємо вам подаватись спільно зі своїм партнером, кінцевим замовником МСП, для якого призначене ваше рішення. Таким чином, ваше рішення й може бути в основі проектної заявки й ви разом можете приймати участь в заходах проекту.

В якому вигляді моє МСП має зробити свій внесок (до 25 тис євро)?

В будь-якому, який відповідає встановленим критеріям від керівництва BOWI з ЄС. Ці критерії ще уточнюються, але попередньо в цей ваш внесок в 25 тис євро можуть входити часові – ресурсні витрати на персонал, підготовка виробництва до експерименту, додаткові, накладні витрати, закупівлю відповідних комплектуючих та-чи сировини.

В нас немає досвіду написання грантових заявок, – чи допоможе мені проект її підготувати?

Так, в цьому й полягає суть проєкту. Фахівці КПІ, які входять в команду BOWI, будуть персонально супроводжувати вашу заявку від детального розгляду можливих рішень й до супроводу в проведенні експерименту.

Хто і як визначає переможців?

Команда BOWI в Києві допомагає вам якісно підготувати заявку. Натомість, рішення щодо відбору 4 переможців конкурсу приймаються керівництвом BOWI в Євросоюзі.

Якщо я не проходжу конкурс, чи означає це, що я даремно витратив свій час?

Ні, ви зберігаєте ваші шанси на отримання фінансування. Заявки, які не пройдуть конкурс, будуть передані та розглянуті в програмі EIF АППАУ, яка щомісячно розглядає портфель європейських грантів в розмірі 500 тис – 1 млн євро. Таким чином, ваша заявка отримує новий шанс на фінансування.

Що таке програма EIF від АППАУ?

EIF (Export – Internationalization – Fundraising) – це програма Асоціації «підприємств промислової автоматизації України» (АППАУ) по покращенню інноваційного розвитку, інтернаціоналізації та експорту шляхом залучення фінансування. Проектний офіс АППАУ щомісячно переглядає відкриті гранти в ЄС та Україні й пропонує своїм учасникам допомогу в подачі заявок.

Чи можуть на конкурс подаватись кафедри чи інноватори від КПІ?

Ні. Умовами конкурсу пряма участь інноваторів 4.0 від КПІ заборонена. Натомість, проект фінансує послуги фахівців КПІ в супроводі 4х переможців. Також не забороняється надавати окремі послуги в якості підрядників МСП для тестувань та проведення експериментів.

Хто буде супроводжувати моє МСП під час проекту?

Супровід вашого МСП будуть здійснювати фахівці КРІ, експерти Центру 4.0, більшість з яких в свою чергу проходять в проекті BOWI навчання, тестування та відбір. Головними критеріями відбору є знання технологій 4.0, досвід та навички в фандрейзингу. Ваше підприємство будуть супроводжувати як мінімум два фахівця – один з кращим знанням конкретної технології, інший – бізнес-консультант з вашої тематики.

Як я можу розпоряджатись 60 тис євро, якщо виграю?

Кошти до 60 тис євро, які отримує переможець МСП можуть витрачатись на  статті витрат, як – залучення контракторів з необхідними компетенціями; закупівля обладнання чи програмного забезпечення; послуги підрядників; закупівлю сировини чи комплектуючих. Заробітна плата персоналу МСП не входить в перелік витрат.

Якою мовою подаються заявки?

Ваша попередня заявка в проекті BOWI на етапі подачі на конкурс розгляду формулюється українською мовою. Фінальна заявка, яка подається на євро-комісію, формулюється англійською мовою.