Конкурс BOWI
Конкурс промислових МСП на краще інноваційне рішення в Індустрії 4.0
-
60K €
Переможцям
-
20+
Учасників
-
5+
Етапів
BOWI – це про те, як DIH буде допомагати МСП
Про Конкурс
Для кого
Етапи
BOWI – це перший проект в Україні, що демонструє, як DIH-и та Центри 4.0 спроможні надавати послуги МСП у впровадженні цифрових інновацій
Київський Центр Індустрії 4.0 «КПІ» оголошує програму по відбору 20 малих та середніх підприємств (МСП) для проведення інноваційних експериментів з цифровими технологіями на виробництві. Центр 4.0 «КПІ» має статус європейського DIH (Digital Innovation Hub) й 2021 році виграв проект BOWI, який передбачає відбір 20 МСП для проведення конкурсу. 4 переможці отримають гранти в 60 тис євро на проведення експериментів з впровадження запропонованих технологій (далі – Експеримент) на своїх виробництвах.
Учасником конкурсу може бути виробниче підприємство з секторів промисловості, енергетики або інфраструктури, яке відповідає 3 критеріям
- Ваше підприємство відноситься до категорії «малих та середніх» – до 250 робітників, річний дохід менше 50 млн євро
- У вас є ясна ідея щодо того, як технологія Індустрії 4.0 допоможе вирішити важливу виробничу проблему з метою покращення ефективності та конкурентоспроможності
- У випадку перемоги й підтвердження фінансування в 60 тис євро, ви готові інвестувати і свої ресурси в проведення експерименту (до 25 тис євро)
Конкурс буде проходити в 5 великих етапів
- Попередній відбір не менше 20 МСП (з 15.12.2021 по 25.01.2022)
- Підготовка вибраних МСП до написання заявок (з 15.12.2021 по 14.02.2022)
- Подача 20 заявок на єврокомісію (до 15.02.2022)
- Відбір 4 кращих заявок єврокомісією для фінансування в 60 тис євро кожна (з 01.03.2022 по 30.04.2022)
- Проведення інноваційних експериментів на 4 МСП (з 01.05.2022 – по 28.02.2022)
Після проведення експериментів команда Центру 4.0 допомагає МСП проаналізувати результати з метою їх масштабування на інші ділянки виробництва, а BOWI піарить результати у Європі.
В рамках проекту, команда DIH надасть наступні послуги для МСП
Навчання фахівців МСП для підготовки заявки
Консультування в процесі підготовки заявки на розгляд євро-комісії
Допомога в отриманні фінансування
Підготовка експерименту на виробництві та в аналізі результатів
Переваги участі в конкурсі
Впровадження сучасної технології 4.0
Українські МСП значно відстають від європейських та від великих компаній в Україні у впровадженні Індустрії 4.0. Даний конкурс дозволяє вам «відчути смак» техно 4.0 й самим оцінити «що це дає»
Необхідні ресурси для розвитку вашого бізнесу
Ми всі знаємо, як важко виділити людей, кошти та час для реалізації ваших задумок, як непросто знайти консультантів у вузьких сферах і донести результати до клієнтів. Проєкт надає фінансову допомогу, яку не потрібно повертати, а також доступ до спеціалістів знань і технологій європейського рівня.
Зростання культури інновацій на вашому виробництві
В рамках проекту ваші фахівці пройдуть підготовку, яка значно змінить ваші уявлення про можливості цифрових технологій та їх вплив на економічні показники
Розширення ділового партнерства
Проект BOWI – це про численні контакти з фахівцями Центру 4.0 «КПІ», кращими інноваторами та розробниками 4.0 з асоціації АППАУ, а також з європейськими підприємствами вашої галузі
Головні критерії вибору переможців
20 МСП, а далі і 4 переможці конкурсу відбираються по наступним критеріям
- Інноваційність пропозиції: застосування цифрової технології для вирішення вашої проблеми є рідкісним, або першим у вашій галузі.
- Вплив на економічні показники: проведення експерименту доказує значний ріст та покращення в ефективності роботи вашого підприємства.
- Масштабованість: запропоноване рішення легко тиражується чи масштабується на інші ділянки виробництва, та – або інші підприємства галузі, та – або інші галузі та ринки
- Готовність: у вас є не лише ідея як така, а чітке бачення того, як її втілити: що ви вже зробили для реалізації, які ресурси потрібні, яких спеціалістів залучати, які технології обирати і скільки часу на це потрібно (10 місяців на впровадження).
Залишились питання?
Зв’яжіться з нами!
Олександр Юрчак
Координатор проєкту від АППАУ
Олександр Степанець
Координатор проєкту
FAQ – типові питання та відповіді
Якщо я розробник чи інтегратор АСУТП-ІТ, чи можу я прийняти участь в конкурсі?
Так, ви можете. Але потрібно мати на увазі, що конкурсна комісія буде уважно вивчати ваші пропозиції щодо застосування продукту й проведення експерименту саме на вітчизняних підприємствах. Тому ми рекомендуємо вам подаватись спільно зі своїм партнером, кінцевим замовником МСП, для якого призначене ваше рішення. Таким чином, ваше рішення й може бути в основі проектної заявки й ви разом можете приймати участь в заходах проекту.
В якому вигляді моє МСП має зробити свій внесок (до 25 тис євро)?
В будь-якому, який відповідає встановленим критеріям від керівництва BOWI з ЄС. Ці критерії ще уточнюються, але попередньо в цей ваш внесок в 25 тис євро можуть входити часові – ресурсні витрати на персонал, підготовка виробництва до експерименту, додаткові, накладні витрати, закупівлю відповідних комплектуючих та-чи сировини.
В нас немає досвіду написання грантових заявок, – чи допоможе мені проект її підготувати?
Так, в цьому й полягає суть проєкту. Фахівці КПІ, які входять в команду BOWI, будуть персонально супроводжувати вашу заявку від детального розгляду можливих рішень й до супроводу в проведенні експерименту.
Команда BOWI в Києві допомагає вам якісно підготувати заявку. Натомість, рішення щодо відбору 4 переможців конкурсу приймаються керівництвом BOWI в Євросоюзі.
Якщо я не проходжу конкурс, чи означає це, що я даремно витратив свій час?
Ні, ви зберігаєте ваші шанси на отримання фінансування. Заявки, які не пройдуть конкурс, будуть передані та розглянуті в програмі EIF АППАУ, яка щомісячно розглядає портфель європейських грантів в розмірі 500 тис – 1 млн євро. Таким чином, ваша заявка отримує новий шанс на фінансування.
Що таке програма EIF від АППАУ?
EIF (Export – Internationalization – Fundraising) – це програма Асоціації «підприємств промислової автоматизації України» (АППАУ) по покращенню інноваційного розвитку, інтернаціоналізації та експорту шляхом залучення фінансування. Проектний офіс АППАУ щомісячно переглядає відкриті гранти в ЄС та Україні й пропонує своїм учасникам допомогу в подачі заявок.
Чи можуть на конкурс подаватись кафедри чи інноватори від КПІ?
Ні. Умовами конкурсу пряма участь інноваторів 4.0 від КПІ заборонена. Натомість, проект фінансує послуги фахівців КПІ в супроводі 4х переможців. Також не забороняється надавати окремі послуги в якості підрядників МСП для тестувань та проведення експериментів.
Хто буде супроводжувати моє МСП під час проекту?
Супровід вашого МСП будуть здійснювати фахівці КРІ, експерти Центру 4.0, більшість з яких в свою чергу проходять в проекті BOWI навчання, тестування та відбір. Головними критеріями відбору є знання технологій 4.0, досвід та навички в фандрейзингу. Ваше підприємство будуть супроводжувати як мінімум два фахівця – один з кращим знанням конкретної технології, інший – бізнес-консультант з вашої тематики.
Як я можу розпоряджатись 60 тис євро, якщо виграю?
Кошти до 60 тис євро, які отримує переможець МСП можуть витрачатись на статті витрат, як – залучення контракторів з необхідними компетенціями; закупівля обладнання чи програмного забезпечення; послуги підрядників; закупівлю сировини чи комплектуючих. Заробітна плата персоналу МСП не входить в перелік витрат.
Ваша попередня заявка в проекті BOWI на етапі подачі на конкурс розгляду формулюється українською мовою. Фінальна заявка, яка подається на євро-комісію, формулюється англійською мовою.