Дії з енергоефективності Європейської мережі підприємств

$8,000,000.00

Опис

Enterprise Europe Network Energy Efficiency Action

TOPIC ID: SMP-COSME-2023-EENEE-01

 

Очікувані результати:
Відібраний консорціум повинен буде відібрати МСП з клієнтської бази Європейської мережі підприємств або нових клієнтів, які можуть отримати пряму фінансову підтримку третіх сторін у розмірі до 10 000 євро через спеціальний відкритий і прозорий конкурс, відкритий для компаній, що відповідають критеріям (каскадне фінансування). Фінансова підтримка може бути використана для покриття таких витрат, як: спеціальні аудити енергоефективності, внесок у впровадження енергоефективних технологій на виробничих лініях, а також внесок в інвестиції для підвищення енергоефективності об’єктів компанії з метою зменшення попиту та споживання енергії.

Очікується, що в рамках проекту будуть проведені такі цільові заходи, як:

 • Підготовка відкритих та прозорих конкурсів для відбору МСП, які отримають пряму фінансову підтримку;
 • Відбір МСП, які отримають пряму підтримку у вигляді фінансової допомоги третім особам;
 • Надання супутніх послуг, пов’язаних з енергоефективністю, через радників зі сталого розвитку EEN в регіоні реципієнтів, які є додатковими до послуг, що надаються в рамках гранту Мережі EEN.
 • Підтримка доступу до додаткових джерел фінансування інвестицій в енергоефективність, як приватних, так і державних на європейському, національному або місцевому рівнях;
 • Надання додаткових послуг, які можуть розглядатися як доцільні та доповнюючі до послуг, що вже перераховані вище. Забезпечення міцного оперативного зв’язку та залучення членів Європейської мережі підприємств (зокрема, радників зі сталого розвитку), наприклад, через консультативну раду організацій EEN та/або за допомогою інших методологій, визначених заявником.
 • Очікується, що проєкт також згенерує низку історій успіху як від МСП, що розробляють рішення, так і від тих МСП, які їх впроваджують.

 

Масштаб:
Відповідно до цілей зимового енергетичного пакету Комісії від липня 2022 року та майбутнього пакету допомоги МСП, оголошеного у промові Президента фон дер Ляєн “Стан Європейського Союзу”, Генеральний директорат з питань зростання пропонує новий захід, спрямований на підтримку МСП у їхніх зусиллях щодо підвищення енергоефективності своїх об’єктів та виробничих ліній. Це допоможе їм пережити нинішній тиск, спричинений підвищенням цін на енергоносії.
Цей захід підвищить довгострокову стійкість європейських МСП, зменшивши їхній вплив на навколишнє середовище та підвищивши їхню стійкість до нинішніх або майбутніх криз на енергетичних ринках.
Це також призведе до нових комерційних можливостей для МСП, які пропонують технологічні або нетехнологічні рішення для питань, пов’язаних з енергоефективністю, зокрема, шляхом надання цим МСП можливості тестувати, комерціалізувати та впроваджувати такі інноваційні рішення, а також налагоджувати зв’язки з іншими МСП, які потребують їхніх рішень.
Цей захід сумісний з наступними конкретними цілями МСП, які спрямовані на посилення конкурентоспроможності та стійкості МСП і додатково досягаються на рівні Союзу за допомогою заходів, спрямованих на

 • надання підтримки МСП у сфері енергоефективності, що сприятиме їхньому сталому зростанню та стійкості;
 • сприяння комерціалізації та впровадженню інноваційних технологій для скорочення споживання енергії на Єдиному ринку;
 • сприяння створенню сприятливого бізнес-середовища для МСП, підтримка їх переходу до більш енергоефективних та цифрових бізнес-моделей, а також просування нових бізнес-можливостей для МСП, особливо тих, що пропонують інноваційні бізнес-моделі та рішення;
 • підтримка конкурентоспроможності та стійкості промислових екосистем і секторів, особливо тих, що є більш енергоємними;
 • сприяння модернізації промисловості, що сприяє створенню зеленої, цифрової та стійкої економіки.

 

Ця діяльність ґрунтується на успішних ініціативах існуючої та консолідованої Європейської мережі підприємств та її нових радників зі сталого розвитку, представлених у січні 2022 року.

Бюджет:  8 міліонів євро
Мінімум 90% має бути спрямовано на пряму фінансову підтримку МСП
До 10% може бути виділено на операційні та адміністративні витрати консорціуму.
Дедлайн: 31 травня 2023 року

Джерело інформації

Відгуки

Відгуків немає, поки що.

Будьте першим, хто залишив відгук “Дії з енергоефективності Європейської мережі підприємств”“

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *